W Sobotę na Wyspie Rozbitków rozpoczęliśmy dzień od for wielkiej narady na placu głównym. Zdecydowaliśmy, że trzeba zacząć budowę tratw, z materiałów które mamy pod ręką.

Od pobliskich Tubylców pożyczyliśmy beczki, które służą do wyrobów własnych. Plan był gotówka beczki wytrzymałe, więc poszliśmy na obiad do stołówki Tubylców. Po zakończeniu dwóch tratw, z czego jedna była ratunkowa, poszliśmy do obozowiska przebrać się w stroje kąpielowe. Wróciliśmy na plaże, gdzie ochściliśmy tratwy ” Titanic 1 ” i ” Titanic 2 “. To była chwila prawdy. Wsunęliśmy ” Titanica 1 ” do wody i odnieśliśmy sukces, który zawdzięczamy druhowi Dimie.
Obydwie tratwy utrzymywały sięna wodzie. Test wytrzymałości też został zaliczony. Tratwa utrzymała całą grupę wędrowniczą i tratwy są zdatne do wypłynięcia. Następnie pożyczyliśmy od tutejszych Tubylców kajaki dziki, którym mieliśmy poznać sztuki wiosła i jak nim operować.
W między czasie grupka naszych wyruszyła z Bagiennym Szamanem “Billonem” na bagna by poznać tajne sztuki przetrwania i poznawania terenów bagiennych. P skończonych zadaniach wszyscy poszliśmy na kolacje, a następnie Szaman Billon zaprosił nas na lekcje ” Tajnych sztuk czytania z map “.

Po skończonym dniu poszliśmy do naszych namiotów i pochłonęła nas kraina Morfeusza.

Marcelina Tokar
Ola Krzemińska