Oblężenie Malborka
Zuchy dokonały oblężenia zamku Wielkiego Mistrza Ulricha w Malborku. To czego nie udało się królowi Władysławowi udało się zuchom. Wycieczka do krzyżackiego zamku okazała sie być interesującą lekcja historii. Zamek jest tak przygotowany aby zwiedzanie stało się pewnego rodzaju przygodą a nie tylko muzealną wystawą. Była możliwość poczuć jak pachniało w krzyżackiej kuchni, pogłaskać krzyżackiego konia i wiele innych ciekawych atrakcji.
Najwiekszą jednak atrakcją okazała się możliwość najazdu na zamkowy jarmark. Och co tam się działo. Jarmark został splądrowany a kolonia zuchowa wzbogaciła się o dużą ilość łuczników, kuszy i niepojętą liczbę klejnotów oraz dewocjonaliów etc.
Gdy już zuchy się obłowiły i zaspokoiły swoje pragnienia, ruszyły, jak przystało na dzielnych rycerzy wyzwalać białogłowy z łap wielkich smoków w krainie “Dino Parku”. Biedne były smoki i dzielne Zuchy……
dh.M