Kornik drukarz jest jednym z najpoważniejszych szkodników w lasach. Jak wygląda i jak się chroni drzewa, tego można było się dowiedzieć podczas wizyty leśniczego. Kolonie zuchową odwiedził sympatyczny pan leśniczy. Dzieci miały wycieczkę do lasu. Leśniczy opowiedział wiele ciekawostek o lesie i jego mieszkańcach. Była pogawędka o ochronie i w jaki sposób funkcjonuje gospodarka leśna. Aby uatrakcyjnić całą wycieczkę był konkurs przygotowany przez pana leśniczego a i zuchy wciągnęły do wspólnego pląsania. Wizyta leśniczego sprawiła wszystkim dużo radości i to nie tylko dzieciom 🙂

Po  południu dzieci robiły własne bursztyny z żelatyny. Wolna twórczość pobudziła dziecięcą wyobraźnie. Zatopienie w żelatynie listków, kamyczków, korników etc. okazało się być wspaniałą dydaktyczną zabawą. Zuchy nie zapomniały też o zadaniu które zostało im wyznaczone przez strażnika 1000 jezior. Wieczorem uczyły się budowania szałasów.

Dh.M